Strona główna » Zrównoważony rozwój
Innowacje z myślą o przyszłości

Zrównoważony rozwój

Od 1992r. tworzymy produkty i
rozwiązania przyjazne dla użytkowników.

Odwaga do Innowacji

Selena ma długą historię wdrażania innowacji, co doprowadziło do niezrównanego sukcesu, stając się rozpoznawanym liderem globalnej technologii na wielu rynkach, tworząc wartość dla klientów na całym świecie. Ciągłe inwestowanie w centra badawczo-rozwojowe Selena na całym świecie pozwala firmie pielęgnować i rozwijać międzynarodową sieć naukowców, partnerów, dostawców i klientów.

Strategia IFEEC

Od 1992 roku tworzymy produkty i rozwiązania przyjazne dla użytkowników. Zdefiniowaliśmy główne obszary naszej Strategii Zrównoważonego Rozwoju, które stoją za dotychczasowym sukcesem naszych produktów. Przyświeca nam zobowiązanie do budowania bezpieczeństwa dla zrównoważonego świata, które wypełniamy na gruncie ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

Wspieramy Cele
Zrównoważonego Rozwoju ONZ

W Grupie Selena czujemy się zobowiązani do podejmowania działań na rzecz sprawiedliwego, bardziej zrównoważonego świata. Spośród siedemnastu globalnych celów zdefiniowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, dziesięć z nich ma dla nas szczególne znaczenie.

Zrównoważony rozwój jako napęd innowacji

Selena umożliwia Zrównoważoną i Innowacyjną działalność
Zrównoważony rozwój jest ważnym czynnikiem w opracowywaniu konkurencyjnych rozwiązań dla wymagających rynków i nowych potrzeb przemysłowych klientów. Selena skupia swoje działania badawczo-rozwojowe (R&D) na generowaniu długoterminowych korzyści dla klientów zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Strategicznym celem Selena jest innowacja w celu umożliwienia zrównoważonych rozwiązań dla naszych klientów we wszystkich branżach, które bezpośrednio przyczyniają się do zmniejszenia wpływu środowiskowego ich gotowych produktów w całym łańcuchu wartości.

Zrównoważony rozwój stał się kluczowym motorem projektów badawczo-rozwojowych w Selena. Obejmuje poszukiwanie alternatywnych, odnawialnych materiałów, produktów o zmniejszonym śladzie węglowym.
Selena umożliwia Zrównoważoną i Innowacyjną działalność

Nasze zrównoważone produkty

Kierujemy się holistycznym podejściem do oceny wpływu naszej działalności na środowisko, biorąc pod uwagę cały cykl życia naszych produktów LCA (Life Cycle Assessment). Głównym celem naszych działań jest zmniejszenie śladu węglowego poprzez redukcję zużycia zasobów i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Całościowa analiza cyklu życia naszych produktów pozwala na odpowiedzialne zarządzanie środowiskowe, bez przenoszenia wpływu z tytułu redukcji pomiędzy poszczególnymi etapami. Przejrzystych, porównywalnych informacji o naszych produktach i wpływie na środowisko dostarczają deklaracje środowiskowe EPD (Environmental Product Declaration).
NASZE PRODUKTY:

Główne segmenty branżowe i produkty

Główne segmenty branżowe i produkty

Dostarczamy innowacyjne rozwiązania dla przemysłu cenione w wielu branżach, optymalizując procesy produkcyjne w zakładach produkcyjnych i montażowych różnych sektorów przemysłu
ZASTOSOWANIA NASZYCH PRODUKTÓW:
Nasze wspólne dążenie do zrównoważonych produktów końcowych
Jesteśmy pierwszym producentem pianek poliuretanowych dla budownictwa posiadającym certyfikat ISCC Plus i partnerem, który tworzy wspólną wartość dla przemysłu z klientami poprzez partnerstwo na rzecz zrównoważonej przyszłości.
WSPOMAGAMY KOŃCOWE PRODUKTY ZAPEWNIAJĄC:
Certyfikację środowiskową, Zrównoważony skład, Redukcję globalnego ocieplenia, Potencjał i Ślad węglowy.
Certyfikacja bilansu masy produktu końcowego oznacza wiarygodną informację o jego zrównoważonym rozwoju w oparciu o międzynarodową certyfikację z rygorystycznymi wymaganiami ISCC Plus.
Parametry środowiskowe i redukcja śladu węglowego naszych produktów są potwierdzone przez Deklaracje Środowiskowe Produktu wydane przez uznane instytucje akredytowane w Unii Europejskiej oraz przez Platformę ECO.
Prestiżowe certyfikaty potwierdzają niską lub zerową emisyjność naszych komponentów bez szkodliwych skutków podczas wytwarzania produktu końcowego i przez cały cykl jego użytkowania.

Deklaracje Środowiskowe EPD

Dla produktów Seleny
Pobierz

Zrównoważony rozwój Grupy Selena

Chcesz wiedzieć więcej?

Dostosowanie do potrzeb Klienta

Mamy własne fabryki, więc jesteśmy w stanie dostosować produkt do potrzeb procesów oraz maszyn, tak by osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Bezpieczeństwo

Nasze produkty spełniają najwyższe standardy jakości, co gwarantuje bezpieczeństwo i satysfakcję naszych Klientów na każdym etapie współpracy.

Wsparcie techniczne

Możemy pokierować i wesprzeć w temacie technologii oraz procesów u Klienta.

30 lat na rynku

Jesteśmy częścią Grupy Selena, która od 1992 roku produkuje najwyższej jakości produkty.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania

Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza, a nasz konsultant zadzwoni do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Administratorem danych jest Selena S.A. z siedzibą przy ul. Legnicka 48A, 54-202 Wrocław, Polska. Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu przedstawienia oferty oraz realizowania naszych prawnie uzasadnionych interesów.

Zaznacz wszystko
Zgody*

Tytan Industry jest częścią Grupy Selena

Globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, firma powstała w 1992 roku we Wrocławiu, w Polsce.
By dowiedzieć się więcej przejdź na stronę
selena.com

POZOSTAŁE MARKI GRUPY SELENA

Copyright © 2024 Selena Group

Masz pytania?
Nasz ekspert doradzi i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.
Zostaw swoje dane kontaktowe by ekspert Tytan Industry pomógł dobrać rozwiązanie dla Twojej firmy.

Administratorem danych jest Selena S.A. z siedzibą przy ul. Legnicka 48A, 54-202 Wrocław, Polska. Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu przedstawienia oferty oraz realizowania naszych prawnie uzasadnionych interesów.

Zaznacz wszystko
Zgody
Dziękujemy
Nasz ekspert skontaktuje się z Tobą niebawem.
Wysoka jakość
Dostawa na czas
Zrównoważony rozwój

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania

Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza, a nasz konsultant zadzwoni do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Administratorem danych jest Selena S.A. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Legnicka 48A, 54-202 Wrocław.

Zaznacz wszystko
Zgody