Strona główna » Eko-Innowacja w tapicerstwie: Zalety klejów wodnych
Przejdź do: Aktualności

Eko-Innowacja w tapicerstwie: Zalety klejów wodnych

26.06.2024
UDOSTĘPNIJ:

Sukces rynkowy prowadzonego biznesu to nie tylko dobrej jakości produkt, znakomita obsługa klienta, rozwinięta sieć dystrybucji czy sprawny marketing, ale także konsekwentna kreacja całościowego wizerunku firmy, na który wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest tworzenie bezpiecznego środowiska pracy, w którym zdrowie pracowników jedną z głównych wartości. Obecnie zaangażowanie firm  zmierza także w kierunku zrównoważonego rozwoju, gdzie aspekty związane z szeroko pojętą troską o środowisko naturalne i zasady ekologicznej produkcji stają się nadrzędnymi.

Producenci mebli tapicerowanych również tworzą megatrend, poszukując skutecznych rozwiązań, które nie tylko zagwarantują najwyższe standardy jakości i spełnią wymogi klientów, co do m.in. trwałości, wydajności czy efektywności, ale  także sprostają kryteriom  znacznej redukcji negatywnego wpływu na nasz ekosystem.

Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie klejów tapicerskich na bazie wodnej dyspersji. Ich wiodąca zaletą jest trwałość w łączeniu materiałów, przy zachowaniu wysokiej jakości i wyglądu klejonych wyrobów tapicerskich. Jednak obecnie zwraca się również szczególną uwagę na ich skład, który powinien być bezpieczny dla stosujących je pracowników i spełniać wymogi ekoproduktów. Tego typu tapicerskie kleje  na bazie wodnej dyspersji są obecne na rynku i co istotne, mają szeroki zakres zastosowań. Doskonale nadają się do procesu produkcji mebli tapicerowanych, takich jak sofy, fotele czy krzesła, zapewniając natychmiastowe, silne połączenia. Wykorzystywane są również w produkcji materacy, gwarantując ich jakość i wytrzymałość, a jednocześnie zapewniając brak szkodliwych dla zdrowia substancji. Aplikacja kleju odbywa się za pomocą specjalistycznego pistoletu natryskowego, który pozwala na szybkie i precyzyjne rozprowadzenie kleju po klejonych powierzchniach,  bez zapylenia otoczenia.

Kleje tapicerskie na bazie wodnej dyspersji  w porównaniu do tradycyjnych klejów tapicerskich rozpuszczalnikowych nie zawierają lotnych związków organicznych (LZO), które to emitują szkodliwe gazy do atmosfery. Dzięki stosowaniu klejów na bazie wodnej dyspersji minimalizuje się wpływ szkodliwych na pracownika odczynników. Niezwykle ważnym aspektem jest niepalność tego typu klejów, co znacząco poprawia bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Zastosowanie klejów wodnych w tapicerstwie to istotny krok w kierunku bardziej ekologicznego i zrównoważonego przemysłu. Zalety, takie jak brak lotnych związków organicznych (LZO), niska szkodliwość przy stosowaniu i użytkowaniu klejonych nimi materiałów, redukcja odpadów niebezpiecznych oraz doskonałe właściwości technologiczne czynią z klejów wodnych doskonałą alternatywę nie tylko dla producentów mebli tapicerowanych, ale też dla wszystkich klientów. Jest pewne, że to przyszłość branży, zwłaszcza, że stale rośnie świadomość degradacji naszej planety, a zainteresowanie jej ochroną w różnych dyscyplinach przemysłu i funkcjonowania społeczeństw nasila się.

W ofercie firmy SELENA, pod marką TYTAN INDUSTRY dostępne są kleje tapicerskie wodne. Jednoskładnikowe lub dwuskładnikowe na bazie dyspersji wodnej z dodatkiem środków modyfikujących, charakteryzują się doskonałą adhezją do materiałów tapicerskich, szybkim połączeniem, długim czasem otwartym oraz tworzą elastyczną spoinę amortyzującą drgania czy ruchy klejonych ze sobą materiałów. Nie zawierają żadnych rozpuszczalników organicznych, co sprawia, że są bezpieczne oraz ekologiczne. Po aplikacji na powierzchnię do sklejenia, za pomocą pistoletów natryskowych klej utwardza się i tworzy trwałe oraz mocne połączenie odporne na m.in. chemikalia, wilgoć, ciepło i inne czynniki atmosferyczne. Posiadają dobrą wydajność na dużych i małych powierzchniach. Kleje tapicerskie TYTAN INDUSTRY przeznaczone są do pianek klejonych wzajemnie do siebie, pianek klejonych z drewnem, płytami wiórowymi, tekturą oraz innymi materiałami tapicerskimi.

Zapraszamy do kontaktu (zakładka Kontakt). Przygotujemy dedykowaną ofertę, dostosowaną do konkretnych potrzeb. Jesteśmy przekonani, że nasze produkty spełnią oczekiwania, a ich zastosowanie zintegruje zarówno wymagania jakościowe, jak i ekologiczne.

UDOSTĘPNIJ:

Zobacz także

Budownictwo modułowe: Innowacyjne rozwiązanie dla przyszłości budownictwa
2024-04-25

Tytan Industry jest częścią Grupy Selena

Globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, firma powstała w 1992 roku we Wrocławiu, w Polsce.
By dowiedzieć się więcej przejdź na stronę
selena.com

POZOSTAŁE MARKI GRUPY SELENA

Copyright © 2024 Selena Group

Masz pytania?
Nasz ekspert doradzi i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.
Zostaw swoje dane kontaktowe by ekspert Tytan Industry pomógł dobrać rozwiązanie dla Twojej firmy.

Administratorem danych jest Selena S.A. z siedzibą przy ul. Legnicka 48A, 54-202 Wrocław, Polska. Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu przedstawienia oferty oraz realizowania naszych prawnie uzasadnionych interesów.

Zaznacz wszystko
Zgody
Dziękujemy
Nasz ekspert skontaktuje się z Tobą niebawem.
Wysoka jakość
Dostawa na czas
Zrównoważony rozwój

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania

Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza, a nasz konsultant zadzwoni do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Administratorem danych jest Selena S.A. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Legnicka 48A, 54-202 Wrocław.

Zaznacz wszystko
Zgody